مقایسه ایران سیاسی استان قم تروریستی

مقایسه: ایران سیاسی استان قم تروریستی عملیات تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خواهد شد ، ترند&quot، #کابینه80میلیونی &quot

این روزها در جهت گزینش وزرای کابینه دوازدهم، فعالین سیاسی و حامیان گروه‌های متفاوت سیاسی مخالفت‌ها و موافقت‌های‌شان را از اخبار انتشار یافته راجع به کابینه آتی

خواهد شد ، ترند&quot، #کابینه80میلیونی &quot

#کابینه80میلیونی "ترند" خواهد شد

عبارات مهم : سیاست

این روزها در جهت گزینش وزرای کابینه دوازدهم، فعالین سیاسی و حامیان گروه های متفاوت سیاسی مخالفت ها و موافقت های ارزش را از اخبار انتشار یافته راجع به کابینه آتی حسن روحانی، با هشتگ هایی مثل #کابینه25میلیونی یا #روحانی_متذکریم بیان می کنند. فارغ از نگاه های سیاسی به کابینه و سهم خواهی های مرسوم، مردم منتظر هستند تا روحانی به عنوان مدیر جمهور تنفیذ شده است و قسم خورده نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران کابینه ای کارآمد جهت تحقق وعده هایش به همه مردم کشور عزیزمان ایران را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده و یا به اصطلاح بازدیدکنندگان اینترنت هشتگ #کابینه80میلیونی را “ترند” کند.

به گزارش ایسنا، بعد از برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف، حسن روحانی رسما به عنوان دوازدهمین مدیر جمهور نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران کار خود را شروع کرد. نخستین قدم معرفی کابینه به مجلس شورای اسلامی هست؛ کابینه ای که حاشیه هایش پیش از معرفی شدن فضای سیاست و شبکه های مجازی را تحت تاثیر خود قرار داد.

خواهد شد ، ترند&quot، #کابینه80میلیونی &quot

طبق رسمی نانوشته، پیش از تشکیل کابینه دولت ها، جریان های سیاسی کشور نقدها و نظرات خود در جهت گزینش افرادی که از نظر آن ها اشخاص اصلح هستند را اعلام می کنند. حالا به لطف شبکه های مجازی این نظرات رساتر و پررنگ تر به گوش مردم و سیاست مداران می رسد.

بعد ازاعلام نتیجه های انتخابات ریاست جمهوری؛ گمانه زنی ها راجع به گزینش وزرای آتی روحانی شروع شد. در این میان علاوه بر حدس و گمان های غیر رسمی و یا طرح پرسش از وزرای دولت یازدهم مبنی بر حضور یا عدم حضورشان در کابینه بعدی، حتی شاهد ارائه لیست کابینه به وسیله بعضی از کانال های خبری وابسته به گروه های متفاوت سیاسی نیز بودیم.

این روزها در جهت گزینش وزرای کابینه دوازدهم، فعالین سیاسی و حامیان گروه‌های متفاوت سیاسی مخالفت‌ها و موافقت‌های‌شان را از اخبار انتشار یافته راجع به کابینه آتی

اما حاشیه ها چنان فراتر از این کارها رفت که سه نظر کلی راجع به کابینه دوازدهم با طرفداران و منتقدان مختلفی شکل گرفت.

#کابینه24میلیونی

اصلاح طلبان جزو مهم ترین حامیان روحانی در انتخابات محسوب می شدند که با تشکیل ستادهای انتخاباتی، حضور در رئوس مهم ستاد روحانی، همراهی او در سفرها، فضای مجازی، تبلیغات خیابانی و حتی طرح و اجرای استراتژی کاندیدای پوششی او را در مسیر رسیدن مجدد به پاستور همراهی کردند و بعد از انتخابات نیز جزو گسترده ترین طیف منتقدان کابینه دوازدهم قرار گرفتند.

خواهد شد ، ترند&quot، #کابینه80میلیونی &quot

در ابتدا عنوان ترمیم کابینه با تعویض بعضی اشخاص سیاسی به وسیله این جریان سیاسی مطرح شد. آن ها با این استدلال که مجلس دهم همانند مجلس نهم نیست که به وزرای پیشنهادی روحانی رای منفی دهد؛ از او درخواست کردند تا اشخاص اصلاح طلب را جایگزین اشخاص اصولگرا کابینه کند. همچنین طرح ضرورت حضور زنان در کابینه و استفاده از جوانان نیز به وسیله این جریان سیاسی مطرح شد.

اما آن چیزی که بیش از همه مورد توجه قرار داده شد استفاده از هشتگ کابینه بیست و چهار میلیونی که تعداد رای ماخذه جهت روحانی را نشان می داد، بود. این هشتگ به قصد یادآوری و بازخوانی وعده ها، شعارها و برنامه های روحانی تشکیل شد تا بر اساس آن علت ضرورت استفاده از وزرای اصلاح طلب، زنان وجوانان را تبیین کند؛ ولی در عین حال سو تفاهم هایی را هم ایجاد کرد آیا که عده ای به مخالفت می گفتند روحانی نه مدیر جمهور 24 میلیون نفر که مدیر جمهور تمام مردم کشور عزیزمان ایران است.

این روزها در جهت گزینش وزرای کابینه دوازدهم، فعالین سیاسی و حامیان گروه‌های متفاوت سیاسی مخالفت‌ها و موافقت‌های‌شان را از اخبار انتشار یافته راجع به کابینه آتی

آنان در اینترنت به روحانی یادآوری می کردند که چه کسانی و جهت چه دلایلی، در دوران انتخابات از او حمایت کرده و به او رای دادند. “برخی کارها با رای ۵۱ درصد نمی شد ولی رای بالاتر موثر خواهد بود” جمله ای از حسن روحانی در صحبت انتخاباتی اش در تبریز است که به همین جهت باز نشر شد.

با اینکه اشخاصی مثل ابراهیم اصغر زاده، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و از فعالین سیاسی اصلاح طلب در انتقاد به اخبار مربوط به چینش کابینه با اشخاص اصولگرا به جای اصلاح طلبان در توییتر فعال بودند ولی از سوی دیگر بودند کشانی مانند مصطفی تاج زاده که کابینه ای فراجناحی ولی پایبند به وعده های انتخاباتی را اولویت می دانستند.

خواهد شد ، ترند&quot، #کابینه80میلیونی &quot

#روحانی_متذکریم

درست در نقطه برابر بعضی از اصولگرایان بودند که با تکیه برمخالفت های همیشگی ارزش با روحانی، در جهت چینش کابینه به روحانی تذکراتی می دادند. آن ها با هشتگ #بروکارکن، کارها کابینه پیشین را زیر پرسش می بردند و با ذکر نقاط اختلاف ارزش با دولت در حوزه هایی مثل عقد قرارداد برجام، توتال و حوزه های سیاسی تقصیر را به وزرای اصلاح طلب دولت یازدهم منصوب کرده و با این استدال از روحانی می درخواست کردند تا در کابینه دوازدهم از وزرای اصلاح طلب استفاده نکند. از نظر آنان کشور جهت پیشرفت در امور متفاوت تنها نیازمند اشخاص اصولگرا است.

در طیف همین افراد بودند کسانی که در دوران انتخابات و دولت پیشین از سرسخت ترین مخالفان روحانی به حساب می آمدند ولی ناگهان با چرخش نظری، در لباس دلسوزان با معرفی اشخاص مورد نظر خود جهت دولت دوازدهم وزیر گزینش کردند.

این قشر از حاشیه سازان چینش کابینه دولت دوازدهم نیز با حضور در اینترنت تلاش کردند تا جهت مسیر افکار عمومی را به سمت آرا و نظرات خود عوض کردن دهند. به نظر می رسد این دسته از منتقدان که به جای نقد از ابزار تخریب جهت پیشبرد اهدافشان استفاده می کنند هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفتند.

#کابینه ای_برای_همه_مردم_ایران

میان این سهم خواهی های “چپ و راست” نقطه اعتدالی وجود دارد که هم حق را بر مطالبه گری داده و هم اصل آزادی مدیر جمهور در نحوه چینش کابینه را ارج می نهد.

مطالبه گری یکی از ابزارهای پیشبرد خواست عمومی در سپهر سیاست هست. عرصه بروز مطالبات، بستر جامعه و عرصه ظهور آن در وقت های تعاملی میان جامعه با حاکمیت هست. انتخابات بارزترین نوع از تعامل میان مطالبات و برنامه ها هست. دوران انتخابات مناسب ترین وقت جهت گوش دادن به خواسته های عمومی و برنامه دادن جهت تحقق آن هست. درست بر همین منطق است که مردم فردی را از میان سایر نامزدها یا جناحی را از بین سایر گروه های سیاسی، جهت پیشبرد اهداف کلان کشور و مدیریت امور برمی گزینند.

بر اساس علم جامعه شناسی، جامعه زنده جامعه ای است که مردمش در امور متفاوت همکاری دارند و نسبت به تحولات آن تصویر العمل نشان می دهند. به همین جهت است که دولت هایی که بر پایه دموکراسی استوار هستند همواره از نقد و نظرات عمومی و حتی نقد مخالفان خود استقبال می کنند. از سوی دیگر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز همواره بر همکاری مردم در مقدرات مهم کشور تاکید کرده و بستر این همکاری را هم فراهم کرده هست. احزاب، تشکل های صنفی و سیاسی، اجتماعات دانشجویی، انتخابات ها، برنامه سازی های صدا و سیما و سایر رسانه ها جهت تقویت این دستاورد مهم تشکیل شده است و فعالیت می کنند.

مقام معظم رهبری بارها بر ضرورت تشکیل کرسی های آزاد اندیشی جهت رواج نقد ومشارکت مردمی و نخبگان با دولت ها و سایر قوا تاکید کردند و مدیر دولت یازدهم از جمله کسانی بود که از تعامل و نقد سازنده تمام احزاب و گروه های سیاسی با یکدیگر و بویژه دولت سخن گفته است.

در تعریف سیاست مدرن آمده است که همراهان و هزینه پردازان که به صورت حامیان فرد یا جناحی در عرصه سیاست حضور پیدا کرده اند در هنگام ظفر نیز باید از مواهب، همان قدری برخوردار شود که در هنگام شکست مجبور به تحمل مشکل ها خواهد بود؛ ولی از سمت دیگر در همین تعریف دیکته کردن مطالبات و استفاده از ابزار فشار مثل ترساندن نیز خارج از عرف سیاست به حساب می آید؛ چراکه سیاست درسی از پیش تعیین شده است نیست و معطوف به در نظر گرفتن شرایط فعلی است.

بر طبق این تعاریف می توان گفت که، مطالبه ری در عنوان تعیین کابینه امری ناپسند نیست؛ آن جایی مطالبه گری مذموم است که بیان خواسته ها به بدهی و مطالبه گران به طلبکاران سیاسی تبدیل شوند. از یک سو حق با کسانی است که می گویند به مدیر جمهوری با برنامه و شعارهای مشخص رای دادند تا از حقوق آنان دفاع کرده و مطالبات ارزش را پاسخ بگوید و از سوی دیگر کسانی که می گویند باید دست مدیر جمهور را جهت گزینش اعضای کابینه اش باز گذاشت تا بر اساس برنامه ها و وعده هایش کسانی را که فکر می کند بهتر پاسخ گو خواسته هایش خواهند بود را گزینش کند.

اما به قطع در این میان منفعت طلبان یا به اصلاح عامه کیسه دوزان سیاست هیچ قدمی در جهت منفعت عمومی بر نمی دارند. می توان در تقسیم بندی این منفعت طلبان را به دو گروه تقسیم کرد. کسانی که در وقت انتخابات حاشیه نشین ساحلی امن بودند، تلاشی جهت پیروزی روحانی و تیمش نکردند و حتی با مخالفانش هم همنوا شده است اند در یک گروه و کسانی که خارج از منفعت ملی تنها بر اساس منافع شخصی و گروهی جهت پیروزی روحانی تلاش کرده و حالا زمانی که احساس می کنند چنان که باید منفعتی جهت ارزش در نظر گرفته نشده ساز تخریب دولت آتی را کوک کرده اند.

خارج از معادلات سیاسی موجود میان سیاست ورزان؛ روحانی مدیر جمهور منتخب کشوری هشتاد میلیون نفری و حافظ منافع تمام اقوام،گروه ها و اقشار هست. روحانی کسی است که قسم خورده تا بر اساس حفظ آرزوی بزرگ های انقلاب و پیشبرد برنامه های خرد و کلان کشور ، تصمیماتی اتخاذ کرده و برنامه هایی را اجرایی کند تا امنیت مرزها را حفظ شود، قدرت کشور زیاد کردن پیدا کند، اقتصاد و معشیت مردم را بهتر شده است و به مطالبات مردم پاسخ گفته شود.

بر این اساس خواست عمومی بر آن است تا بدون در نظر گرفتن سهم خواهی های غیر سازنده و جدال های قدرت ، چینش کابینه دولت دوازدهم به گونه ای باشد که بتواند پاسخ گوی کرامت مردمی و عظت کشور باشد. فارغ از تقسیم بندی های مرسوم به چپ و راست مطالبه عمومی کابینه ای کارآمد و متشکل از وزرایی متخصص و کار بلد هست. امروز بعد از تنفیذ و تحلیف حسن روحانی به عنوان مدیر جمهور نه تنها 24میلیونی که به او در انتخابات رای دادند بلکه تمام مردم کشور عزیزمان ایران او را حمایت می کنند تا بتواند به عنوان مدیر جمهور در چهارچوب مسئولیت هایش در قوه مجریه کشور را در مسیر پیشرفت، صلح و آرامش اداره کند و قدم به قدم وعده های داده شده است را تحقق بخشد.

واژه های کلیدی: سیاست | سیاسی | برنامه | انتخابات | اصلاح طلب | حسن روحانی | اصلاح طلبان | اعضای کابینه | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs